hy-AMen-USru-RU
X

"KAMERTON - SOLOIST" PERFORMANCE ART

 INTERNATIONAL COMPETITION

RESULTS

Nomination "Piano"

First age group

Kvizhinadze Anna (Georgia)

85

Second Prize

Syuzanna Khachatryan (Armenia)

76

Third Prize

Shilova Sofia (Russia)

71

Third Prize

Malek-Khosravi Bardia (Armenia)

68

Diploma

Asatryan Harutyun (Armenia)

64

Diploma

Second age group

Aida Avanesyan (Armenia)

99

Grand Prix

 Martirosyan Lilit (Armenia)

95

First Prize

 Syuzanna Melumyan (Armenia)

84

Second Prize

 Urmanova Valeria (Armenia)

81

Second Prize

 Staroverov Vsevolod (Russia)

74

Third Prize

 Israelyan Arevik (Armenia)

72

Third Prize

 Aghajanyan Sargis (Russia)

62

Diploma

Nomination "Violin"

First age group

Hovhannisyan Mane (Armenia)

99

Grand Prix

Gevorgyan Maria (Latvia)

99

Grand Prix

Sheffel Marie (Germany)

99

Grand Prix

Sara Cansu Takmaz (Turkey)

93

First Prize

Margaryan Anna (Armenia)

87

Second Prize

Yeghiazaryan Arpi (Armenia)

73

Third Prize

Ivanov Philip (Russia)

72

Third Prize

Martha Bagus Gomez (Germany)

71

Third Prize

Nazaryan Margarita (Armenia)

70

Third Prize

Ayumi Maya Maldener (Germany)

70

Third Prize

Yeghiazaryan Marianna (Armenia)

65

Diploma

Lalayan Inessa (Armenia)

65

Diploma

Gasparyan Nare (Armenia)

63

Diploma

Leipp Anna Maria (Germany)

63

Diploma

Second age group

Martirosyan Isabella (Armenia)

100

Grand Prix

Balayan Ella (Armenia)

90

First Prize

Kukic Katharina (Germany)

72

Third Prize

Sarah-Lynn, Bagus Gomez (Germany)

71

Third Prize

Nomination "Flute"

Mesropyan Nare (Armenia)

95

First Prize

Margaryan Mary (Armenia)

87

Second Prize

Mikayelyan Adelina (Armenia)

80

Second Prize

Krupnova Arina (Russia)

79

Third Prize

Nomination "The classical vocal"

First age group

 Israelyan Aren (Armenia)

99

Grand Prix

 Movsesyan Anna (Armenia)

93

First Prize

 Amiraghyan Hovsep (Armenia)

85

Second Prize

 Voskanyan Anahit (Armenia)

82

Second Prize

 David Petrosyan (Armenia)

78

Third Prize

Second age group

 Danielyan Mushegh (Armenia)

95

First Prize

 Manukyan Allen (Armenia)

91

First Prize

 Yolyan Elida (Armenia)

85

Second Prize

 Arakelyan Maria (Armenia)

72

Third Prize